Ultimele stiri

BC Timișoara speră la un reviniment în fața celor de la CSU Asesoft

Sursa: banatsport.ro

Fanii BC-ului din Timișoara așteaptă cu mare încredere o victorie a favoriților, astăzi de la ora 18:00, împotriva celor de la Asesoft Ploiești. Meciul se va desfășura în sala Constantin Jude.

Bănățenii primesc vizita celor de la Asesoft în al doilea meci contând pentru sferturile de finală ale Cupei României și are nevoie, ca de aer, de victorie, ploieștenii reușind să învingă în meciul din tur, acum o săptămână cu scorul de 85-77, deși partida a fost foarte echilibrată până la mijlocul celui de-al treilea sfert. Formația timișoreană dorește astfel o răzbunare, asta după ce campioana en-titre a reușit să îi învingă pe violeți și în campionat acum zece zile, la o diferență infimă, de doar patru puncte.

Formația antrenată de Dragan Petricevic speră într-o victorie pentru a putea accede în final-four-ul competiției, iar pentru asta are nevoie de suportul publicului, de aceasta vă așteptăm în număr cât mai mare pentru a-i susține.